Cykl receptur na pasożyty – tasiemiec

Coraz częściej słyszę, że wiele dolegliwości, które nam doskwierają mogą być spowodowane obecnością pasożytów. Alergie, nowotwory, przewlekły kaszel, ciągłe zmęczenie, zaburzenia snu, obniżona odporność, „cienie” pod oczami, bóle głowy mogą wynikać z posiadania „lokatorów”. Lekarze rodzinni niechętnie wysyłają nas na badania wykrywające pasożyty, a jeśli wysyłają i pacjent ma wynik negatywny, to i tak do końca nie wierzą wynikowi i mówią, że to badanie nie jest wystarczające, aby spać spokojnie. Okazuje się, że badania refundowane przez NFZ nie są do końca wiarygodne. Jeśli wynik jest pozytywny, to znaczy, że na pewno mamy pasożyta, jednak jeśli wynik jest negatywny to do końca nie wiadomo, czy tak jest rzeczywiście. Według mnie każdy raz do roku powinien zrobić sobie badania na obecność pasożytów. Najczęściej rozmawiając o tym ze znajomymi słyszę „ja na pewno nie mam robaków”, ale skąd wiadomo, że na pewno.

Czy zrobisz sobie badanie na obecność pasożytów, czy nie pozostawiam Tobie.

Według o. Andrzeja Czesława Klimuszko, aby dzieci uchronić przed robaczycą należy im często podawać do chrupania pestki dyni.

Tym wpisem rozpocznę cykl receptur służących walce z pasożytami. Podczas unicestwiania pasożyta dobrze jest osłonić nasz organizm przed toksynami przez niego wytwarzanymi. Może to być środek chemiczny np. Cleratine lub środek osłaniający typu Lakcid.

SPOSÓB NA TASIEMCA

Składniki leku:
olej rycynowy
○ 60 g świeżych pestek z dyni (nie suszonych)
○ łyżka prawdziwego miodu
○ 5 g kwiatu wrotyczu (Flos Tanaceti)

Składniki na śniadanie:
solony śledź
kiszony ogórek
czosnek

Sposób postępowania:
Wieczorem należy zjeść bardzo lekką kolację i wziąć odpowiednią porcję oleju rycynowego na przeczyszczenie. Na drugi dzień rano należy zmiażdżyć świeże pestki z dyni, wymieszać z miodem i kwiatem wrotyczu i zjeść. Po 3 godzinach można zjeść sałatkę z solonego śledzia z kiszonym ogórkiem i miazgą z czosnku. Po tygodniu kurację należy powtórzyć.

Źródło receptury: o. Andrzej Czesław Klimuszko „Wróżmy do ziół” – 1987

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pasożyty i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz