Katar sienny zmora alergika

Alergia, wg medycyny to choroba nieuleczalna. Uporczywe objawy towarzyszące alergii to: wysypka, szorstka skóra, katar, kaszel, częste choroby układu oddechowego. Często kolejnym krokiem alergii jest astma, ale nie zawsze. Spotkałam się z opinią dietetyków, że przyczyną alergii jest nietolerancja pokarmowa, która w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia kosmków jelitowych i zaburzeń wchłaniania poszczególnych składników, co w efekcie daje choroby wynikające z niedoboru minerałów i witamin. Chodzę z dziećmi do lekarzy rodzinnych i specjalistów od 5 lat i nikt nie skierował ich na badanie na nietolerancję na gluten lub laktozę, pomimo, że po spożyciu mleka mają wysypką lub luźny stolec.

W poprzednich wpisach przedstawiłam receptury na kąpiele kojące wysypkę oraz nawilżające szorstką i suchą skórę. Były to: kąpiel w odwarze z rumianku na mleku oraz kąpiel upiększającą antyalergiczną.

Dziś przedstawiam Wam recepturę na katar sienny. Podczas tworzenia receptury myślano o katarze pojawiającym się na skutek kwitnienia drzew, ale myślę, że będzie również skuteczny na katar utrzymujący się przez cały rok.

ALERGICZNY NIEŻYT NOSA
Wskazania: alergiczny nieżyt nosa

Skład:
○ ziele fiołka trójbarwnego
○ ziele świetlika
○ ziele dziurawca
○ ziele skrzypu polnego
○ ziele tasznika
○ owoc kolendry
○ liść pokrzywy
○ ziele bylicy
○ kora kruszyny
○ ziele bukwicy
○ kłącze perzu

Sposób wykonania:
Wszystkie zioła wymieszać używając 50 g każdego ze składników. 1 łyżkę mieszaniny zalać szklanką gorącej wody i pozostawić na 3 godziny. Pić 3 razy dziennie po szklance, 20 minut przed posiłkiem.

Źródło receptury: O. Andrzej Czesław Klimuszko „Wróćmy do ziół” 1987

Ten wpis został opublikowany w kategorii Alergia, Układ oddechowy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz