O mnie

Zainteresowanie ziołami pojawiło się w związku z ciągłymi infekcjami dróg oddechowych dwójki moich kochanych urwisów. Niestety z przykrością muszę przyznać, że w XXI wieku lekarze rozkładają ręce, gdy mają styczność z chorobami alergicznymi i przewlekłymi infekcjami. Przepisują coraz większe ilości leków, które pomagają tylko doraźnie. Kiedy zaczęłam obserwować wpadanie w astmę mojego syna i poinformowałam o tym lekarza, powiedział mi, że on nie umie tego zatrzymać. Znalazłam innych lekarzy, ale oni również mi powiedzieli, że lekarstwa stosowane przy astmie nie leczą przyczyny. Miałam czekać, aż mój syn będzie miał coraz więcej problemów z oddychaniem. Byłam przerażona, bo lekarze w takich sytuacjach nie potrafili zatrzymać postępującej choroby. Kiedy dochodziło do problemów z oddychaniem zaczęli podawać coraz mocniejsze i coraz większe dawki leków sterydowych, ale to nie powodowało, że astma się cofała, tylko postępowała, a leki działały objawowo. Wreszcie znalazłam informaję, że alergię i astmę można wyleczyć dietą, odpowiednią suplementacją i ziołami. Zapytałam alergologa, czy słyszał o czymś takim, Pani powiedziała, że słyszała, nawet stwierdziła, że z jedną Panią dietetyk odbyła się konferencja dedykowana alergologom, ale ona się z tym nie zgadza, więc nie pojechała na nią. O zgrozo, ona nie potrafi wyleczyć dziecka ani z alergii, ani z astmy, ale nie chce posłuchać jak robi to ktoś inny. Co myśleć o takim lekarzu? Sami sobie odpowiedzcie.

Teoria mojego wujka psychiatry„Jeśli lekarz przepisuje Ci zbyt dużo leków, nie ma zielonego pojęcia, co Ci dolega”.

Musimy być bardziej świadomi.

Osobiście uważam, że za bardzo ufamy lekarzom, że są nieomylni, że mają wielką wiedzę. Chociaż niektórzy na pewno ją mają. Przestajemy czytać ulotki.

Na blogu zamieszczam preparaty ziołowe, które możecie sobie zrobić sami w domu i je stosować. Głównie wpisuję receptury ziołowe oparte na przyprawach kulinarnych, znanych ziołach lub kwiatach. Większość preparatów wypróbowuję na sobie, swoich domownikach i znajomych. Skutki i czasem uciążliwość ich stosowania staram się opisywać.

Oczywiście, kiedy choroba wymyka nam się z pod kontroli należy udać się do lekarza i mieć nadzieję, że przepisze coś co wyleczy nas z choroby i nie narobi dużego spustoszenia w pozostałych organach.