Szorstka i popękana skóra

Przychodzi taki dzień, kiedy nasze piety, łokcie i kolana nie mają już tak delikatnej skóry, a z upływem czasu staje się ona coraz bardziej chropowata i popękana. Osoby borykające się z alergią wiedzą jak łatwo skóra zmienia się z nawilżonej w przesuszoną i szorstką nie tylko na piętach i łokciach. Pomocnym może się okazać odwar z rumianku na mleku. Jego działanie to zmiękczenie i regeneracja skóry. Skóra powinna stać się bardziej delikatna i miła w dotyku.

Moje dzieci po okresie świątecznym obfitującym w czekolady mają skórę szorstką i bardzo wysuszoną jak papier ścierny, więc odwar z rumianku na mleku wykorzystam do kąpieli. Na wannę wody wleję 1 litr odwaru. Będę robiła im taką kąpiel 2 razy w tygodniu przez okres 2 tygodni. Napiszę o efektach.

Odwar z rumianku na mleku
wykorzystam do pielęgnacji swoich stóp. Przez okres 2 tygodni co 3 dzień będę moczyła nogi w odwarze rumiankowym przygotowanym na mleku przez 10 minut. Za 2 tygodnie opiszę jakie będą efekty.

ODWAR Z RUMIANKU NA MLEKU
Wskazania:do okładów i kąpieli przy szorstkiej i popękanej skórze

Skład:
○ 1 łyżka suszonego ziela rumianku
○ 1 szklanka mleka

Sposób przygotowania:
Ziele rumianku zalać mlekiem i gotować 5 minut, pozostawić do naciągnięcia na 15 minut. Przecedzić. Szmatką zanurzyć w odcedzonym odwarze, delikatnie wycisnąć i przyłożyć na szorstką skórę. Można stosować na twarz i całe ciało.

Wpis z opisem efektów działania kąpieli z ODWAREM Z RUMIANKU NA MLEKU TUTAJ

Źródło receptury: I. Gumowska Ziółka i my

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pielęgnacja skóry i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz