Nalewka z tui

W książce dr Jadwigi Górnickiej „Ziołowe ABC” znalazłam recepturę na nalewkę z tui. Nalewkę sporządza się w celu likwidacji znamion, plam starczych czyli mówiąc ogólnie zaburzeń pigmentacji. W książce nie zostały podane ilości jakie powinny być użyte, więc przyjęłam, że tuja po rozdrobnieniu powinna zajmować 2/3 wysokości naczynia, w którym przygotowujemy nalewkę, natomiast całość powinna być zalana wódką, tak, aby nie wystawały zielone części.

A oto przepis:

NALEWKA Z TUI
Wskazania: Do użytku zewnętrznego przy plamach starczych, przebarwieniach czyli zaburzeniach pigmentacji

Składniki:
tuja
○ wódka
○ słoik 0,5 litra

Sposób wykonania:
Zielone liście tui, bez zdrewniałych części pokroić i włożyć do słoika o pojemności 0,5 litra. Ilość tui po rozdrobnieniu powinna zajmować około 2/3 słoika. Wszystko zalać wódką, tak, aby tuja była przykryta. Pozostawić w ciepłym miejscu na 10-14 dni. Przefiltrować. Rozlać do butelek z ciemnego szkła.

W celu lepszej ekstrakcji pozostawiłam na 21 dni. Nalewka ma piękny zapach świeżo ściętej tui i jest w kolorze średnio mocnej herbaty.

Dawkowanie: Przemywać zmienione miejsce 2 razy dziennie rano i wieczorem.

Opis efektu działania NALEWKI Z TUI po miesiącu smarowania TUTAJ.

Opis efektu stosowania NALEWKI Z TUI po 2 miesiącach stosowania TUTAJ.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pielęgnacja skóry i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz